You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Classic Drive vol. 8


Již poosmé se sjedou na naší střeše veteráni ze všech koutů naší země. Po roce se nám vrací Classic Drive vol. 8, přehlídka historických automobilů vyrobených v 50. až 90. letech minulého století i tzv. youngtimerů, vozů se stářím od 25 do 29 let se sběratelským potenciálem.

 

Akce proběhne v sobotu 2. září od 12:00 do 18:00 na naší střeše a nabídne k vidění až 300 automobilových krasavců vymazlených do posledního detailu.
Mají nepopsatelný styl a vzbuzují výjimečnou atmosféru majestátnosti i určité nostalgie – automobiloví veteráni v nás dokážou rozproudit emoce, i když žádného nevlastníme. Kdo by dokázal při pohledu na takové vozy zůstat chladný ?

 

Návštěvníci akce, na kterou je vstupné dobrovolné, budou moci obdivovat auto-moto veterány do roku výroby 1993, ale také velmi zajímavé vozy až do roku výroby 2000. „Pro letošní rok jsme výrazně navýšili kapacitu, díky tomu si návštěvníci budou moci prohlédnout o několik desítek vozů více a jejich celková cena vysoce přesáhne hodnotu sto milionů korun. Všechny vozy přitom musejí splňovat naše kritéria, která se týkají jejich raritnosti,“ říká Jiří Dohnal, zakladatel akce, který první ročník uspořádal už před svou maturitní zkouškou.

V minulosti mohli návštěvníci obdivovat například Lamborghini Diablo VT nebo výjimečné Ferrari 512 Testarossa, jejichž hodnoty převyšují osm a pět milionů korun. „Ferrari nebo třeba také Dodge Viper první generace z roku 1994 byly z mimořádné sbírky pana Pokorného z Engine Classic Cars Gallery. Ta je naším partnerem také v letošním roce, proto se těšíme, jaké výjimečné auto k nám pošlou letos,“ říká trochu tajemně Jiří Dohnal s dovětkem, že také letos budou k vidění mimo jiné raritní supersporty z devadesátých let.

V minulém roce zavítaly na akci přes čtyři tisíce návštěvníků, podobná čísla očekávají pořadatelé také letos. Kromě vozů si přitom budou moci užít zajímavý doprovodný program se soutěžemi, do kterých se zapojí i veřejnost. „Budeme vyhlašovat nejzajímavější auta, která bude vybírat porota složená nejen z pořadatelů a odborníků, ale také z návštěvníků. Oceníme také účastníka, který dorazí z nejvzdálenějšího místa, a to včetně diváků. A zajímavá bude i soutěž Představ svoji káru, ve které může každý z účastníků říct zajímavosti o svém autě – proč a jak ho koupil, co v něm zažil, kam s ním dojel…“ láká návštěvníky hlavní organizátor.


 

Vezměte kamarády, děti i celou rodinu a přijďte si k nám zavzpomínat na minulost.  Možná uvidíte i auta, která si pamatujete ze svého dětství nebo alespoň ze starších filmů. K vidění budou opravdu skvosty i různé „limitky“.

Vstupné je dobrovolné a jménem pořadatelů za něj děkujeme.

TO SI VÁŽNĚ NEMŮŽETE NECHAT UJÍT! 
Uvidíme se na střeše a těšíme se na vás!
Vaše Šestka

Z DŮVODU OMEZENÉ KAPACITY PARKOVÁNÍ A OČEKÁVANÉ VYŠŠÍ NÁVŠTĚVNOST DOPORUČUJEME PŘÍJEZD MHD. 

Vstupem na akci souhlasí návštěvníci s pořizováním fotografií a zvukových a zvukově obrazových záznamů své osoby. Tyto fotografie, zvukové a zvukově obrazové záznamy mohou být pořadatelem použity pro jakékoliv reklamní, propagační a podobné účely, a to bezplatně.