You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Budoucnost Prahy 6 se nás (do)týká

Čeká nás pozitivní změna v oblasti dopravy. Chystá se modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla, která je prioritní dopravní stavbou české vlády a jedním z nejrozsáhlejších připravovaných infrastrukturních projektů v ČR. Návrh na výstavbu trati se schválil mezinárodní porotou na konci roku 2019. Trat‘ mezi Prahou a Kladnem je jedna z největších a nejdůležitějších tratí s nejvyšším počtem dojíždějících. Po dokončení projektu se Praha zařadí mezi desítky evropských velkoměst s přímým napojením mezinárodního letiště na železnici.

 

Na Letiště Václava Havla povede nově vybudovaná odbočka ze stanice Praha-Ruzyně. Železniční spoj se rozroste o šest nových zastávek a v Praze bude možnost přímo přestoupit, a to na všechny linky metra. Cestovat mezi Prahou, Kladnem a letištěm bude možné každých 10 minut. Do Šestky se tím pádem dostanete jednoduše, pohodlně, rychle a bezpečně pomocí vlaku ze stanice Dlouhá Míle. Momentálně jsme také dobře dostupní autem, autobusem, nebo i na kole, vše záleží na vašich preferencích.

 

Výstavba i provoz železnice budou mít minimální dopady na životní prostředí, z důvodu podzemního vedení trati. Projekt proto velmi prospěje rozvoji přilehlých oblastí jako je například Praha 6, kde OC Šestka sídlí. V okolí vyroste i nová čtvrt‘ developerských skupin Central Group nebo Finep Holding.

 

Podrobnou vizualizaci projektu výstavby železnice spustíte kliknutím na obrázek. Těšíme se na vaši návštěvu!

Děkujeme

Vaše OC Šestka