Otevřeno každý den 9.00 - 21.00
Hypermarket 8.00 - 22.00

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Akce a tipy » Akce centra » Výstava Galerie

Výstava Galerie

Akce již skončila
V Galerii Šestka právě probíhá mimořádná výstava Slavné vily Prahy 6 - Bubeneč a Stavby století republiky v Praze 6. Výstava je pro Vás otevřená ZDARMA každý den od 9:00 do 21:00 a potrvá až do 1. 11. 2017. Na samotný závěr výstavy - v úterý 31. 10. 2017 od 17hodin se navíc můžete těšit na autogramiádu publikace Slavné vily Prahy 6 Bubenče. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Výstava Galerie

Slavné vily Prahy 6 Bubeneč

V roce 2004 vydala městská část Prahy 6 Knihu o Bubenči, tedy o své jedné čtvrti, která byla o sto let dříve povýšena na město. Dnes chápeme Bubeneč nikoli jako samostatné město, ale jako obytnou část Prahy, jež zároveň představuje zejména svou vilovou enklávou jeden z nejvyšších standardů bydlení v hlavním městě. Pozoruhodný vývoj zaznamenala tato čtvrť v průběhu druhé půle 19. století, stejně jako po celé 20. století, byť se za tu dobu několikrát změnilo politické uspořádání, stejně jako státní zřízení.

 

Stavby století republiky v Praze 6

Projekt Stavby století republiky v Praze 6 je součástí celorepublikového projektu "100 let architektury a stavitelství Nové republiky 1918 - 2018". Jeho cílem je představit stoletý vývoj moderní československé, respektive české architektury a stavitelství jako součásti architektonické kultury nové Evropy od skončení první světové války po dnešek.

Praha se stává vznikem republiky hlavním městem nového státu a posléze do svého lůna Velké Prahy přijímá další města a obce, včetně dnešních katastrálních částí Prahy 6. Praha 6 se také díky stavebnímu rozvoji v nové republice, budováním správních institucí, vysokých škol a dalších stává nejvýznamějším centrem moderní architektury v Praze. Jedinečným komplexem rodinného bydlení je pak osada Baba.

Za významnými stavbami tohoto století moderní architektury Prahy 6 stojí takové osobnosti tvůrců jako Josef Gočár, Pavel Janák, Adolf Loos, Antonín Engel, Ladislav Žák, Hana Kučerová - Záveská, Evžen Linhart, Jaromír Krejcar, Bruno Paul, Richard Ferdinand Podzemný, Bohumír Kozák, Bedřich Feuerstein, Karel Prager, Vlado Milunić a další. Urbanismus, architektura a stavební vývoj Prahy 6 je po vzniku Československa tak spojen nejen s hlavním městem, ale s moderní architekturou celé naší republiky.


zpět na akce centra

Kde nás najdete

Obchodní centrum Šestka
Fajtlova 1090/1, 161 00 Praha 6

Otevírací doba

Albert Hypermarket 8:00 - 22:00
Obchody a Food Court 9:00 - 21:00

Dostávejte novinky z první ruky

 

Novinky v centru

Novinky

29. 5. 2018

Modernizujeme pro vás travelátory

Vážení návštěvníci,

od června do poloviny října proběhnou v prostorách OC Šestka generální opravy a modernizace travelátorů (pohyblivých schodišť mezi patry). Omlouváme se za dočasně ztížený pohyb po centru a zvýšenou hlučnost.

2. 5. 2018

8. května bude OC Šestka uzavřené

Státní svátek 8. května budeme mimo provoz.
Všechny dny předchozí i následující fungujeme jako obvykle.

Všechny novinky

Facebook OC Šestka

 

Kudy z nudy

Nahoru