Otevřeno každý den 9.00 - 21.00
Hypermarket 8.00 - 22.00

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Akce a tipy » Akce centra » Galerie Šestka - výstava AAMI ART

Galerie Šestka - výstava AAMI ART

Akce již skončila
Zveme Vás do Galerie Šestka na výstavu českých a slovinských umělců, která vznikla ve spolupráci s Institutem Atelje Murn International v Lublani.

Výstavu můžete navštívit zdarma každý den od 9:00 do 21:00 hodin v Galerii Šestka v přízemí obchodního centra Šestka. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Galerie Šestka - výstava AAMI ART

Zveme Vás do Galerie Šestka na výstavu českých a slovinských umělců, která vznikla ve spolupráci s Institutem Atelje Murn International v Lublani. Představitelé Institutu mají ambice stát se vedoucí organizací pro vývoj a systematizaci umění a kultury v Evropě. Jsou přesvědčeni, že sama společnost může provádět velké změny a zlepšovat vývoj umění a kultury. Hlavním cílem jejich činnosti je zaplňování prázdných prostor budov, které momentálně nemají jiné využití. To zahrnuje například prázdné obchody, sklady, haly, aleje, chodby atd., které se tak přeměňují na dočasné atraktivní kulturní prostory s minimálními investicemi. Patří sem nejen prázdné prostory, které čekají na nové potenciální vlastníky nebo kupce, ale také prostory, které postrádají duši a potřebují oživení. Nedílnou součástí jejich práce je také zvyšování povědomí a vzdělávání široké veřejnosti o umění. Institut v současnosti disponuje několika tisíci metry čtverečních výstavních prostor, které se nachází převážně v Lublani.  V roce 2017 otevřel Institut svoji pobočku také v Praze, kde plánuje rozvinout velmi podobný koncept jako ve Slovinsku. V dubnu 2018 otevře Institut novou pobočku v Hongkongu, která bude zaměřena na luxusnější značky.

Výstava byla slavnostně zahájena za účasti těchto person: Miha Murn, zakladatel a ředitel Institute AAMI, Nuša Smolič, šéfka produkce a komunikace AAMI, a Lenka Výmolová, ambasador AAMI v České republice.

English version:

In Šestka gallery is exibition from slovenian and checz artist who collaborate with Institute Atelje Murn International from Ljubljana, where Institute has headquarter. Their vision is to become the leading organization for the development and systematization of art and culture in Europe. They are confident that the company can implement strong changes and improvements to the development of art and culture. The main goal of their activities is filling up the empty spaces that are bad promotion for the owner of the building. That includes different spaces, for example shops, warehouses, halls, alleys, hallways, etc. that they transform to temporary cultural spaces with minimal investment. That does not only include the empty spaces that are waiting for their new potential owners or buyers, but also spaces which lack their soul and have not entirely come to life yet. An integral part of their work is to raise awareness and educate the general public about the arts. Their spaces are assembled from several thousand square meters of exhibition space, located in the Crystal Palace, and at several locations in BTC City Ljubljana, in the building Rotonda, Maxi, Cubo Hotel, Quadriocenter, mansion Selo and in Mostec... In 2017 they opened their branch Institute in Prague, where they weave the same platform concept as in Slovenia in April 2018 they'll open Institute in Hong Kong where they represented more luxury brand.

Exibition was open by Miha Murn, Founder and director of Institute AAMI, Nuša Smolič, Head of event organization an customer communication in AAMI and Lenka Vymolova, Representatitve of AAMI for CZ.

V rámci výstavy svá díla představují umělci z České republiky, Slovinska, Belgie a Peru:

 • Nuša Smolič- SLO
 • Miha Murn- SLO
 • Paul Ruiz Neira- PERU
 • Vesna Arko- SLO
 • Maja Lesjak- Malapala- SLO
 • Marjan Auguštin- SLO
 • Katja Čemažar- SLO
 • Anke Di Vrieze- BELGIUM
 • Polonca Pavliha- SLO
 • Tajda Jeras- SLO
 • Sonia Trošt- SLO
 • Aleksander Baumkirher- SLO
 • Vesna Neferamis-SLO
 • Lenka Vymolova- CZ
 • Jakub Nakladal-CZ
 • Aleš Vymola-CZ
 • Michal Bachulack-CZ
 • Tetyana Savko Donets - Ukraine


zpět na akce centra

Kde nás najdete

Obchodní centrum Šestka
Fajtlova 1090/1, 161 00 Praha 6

Otevírací doba

Albert Hypermarket 8:00 - 22:00
Obchody a Food Court 9:00 - 21:00

Dostávejte novinky z první ruky

 

Novinky v centru

Novinky

2. 5. 2018

8. května bude OC Šestka uzavřené

Státní svátek 8. května budeme mimo provoz.
Všechny dny předchozí i následující fungujeme jako obvykle.

10. 4. 2018

Dětské hřiště před Šestkou je znovu otevřeno

Oblíbené atrakce jsou po zimní přestávce opět v provozu.

Všechny novinky

Facebook OC Šestka

 

Kudy z nudy

Nahoru