Otevřeno každý den 9.00 - 21.00
Hypermarket 8.00 - 22.00

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Akce a tipy » Akce centra » Zamilujte se do veteránů!

Zamilujte se do veteránů!

Akce již skončila
Přes dvě stě úžasných automobilových veteránů i unikátů s ročníkem výroby v 60. - 80. letech se blýskne v sobotu 13. dubna na střeše Šestky. Už čtvrté setkání fanoušků elegantních karoserií a vyladěných motorů s název Classic Drive proběhne od 12:00 do 19:00, letos s dalším rozšířeným programem i pro širokou veřejnost.

K vidění tak bude mnohem více než vypulírované historické vozy a takzvané youngtimery. Pořadatelé slibují pro návštěvníky z řad automobilových nadšenců i laiků názorné ukázky, prohlídky či konzultace. Vstupné je dobrovolné a akce se díky krytým garážím Šestky koná za každého počasí.

Letos bude těžiště zúčastněných automobilů v 60. letech. Také proto byl za hlavní motiv zvolen model Škoda Felicia Super z roku 1963. K dalším zástupcům tzv. generace šedesátníků budou patřit Chevrolet Impala SS (1967), Imperial Crown Coupe Mobile Director (1968), Opel Commodore z roku 1968, o dva roky starší FIAT 130 nebo Desoto Adventure 4-door z roku 1961. Zřejmě nejstarším účastníkem se stane vyšperkovaný traktor Farmall F-20, který oslavil vloni 80. narozeniny.

Zastoupené však budou i "limitky" nebo unikáty z 80. a 90. let. "Ne náhodou držíme podtitul Zamilujte se na Šestce. Každé vozidlo skýtá příležitost vzplanout láskou - k automobilu i dané době. Majitelé budou jako obvykle tyto emoce přiživovat radami, zážitky a třeba i možností do veterána nasednout," líčí za pořadatele Jiří Dohnal. Oblíbený a hojně navštěvovaný sraz, na který vloni dorazilo přes 5 000 fanoušků všech věkových skupin, bude doplněn stylovou pop-upovou kavárnou z palet nebo energetickým barem zaměřeným na čerstvé ovoce.

Pořadatelé srazu pro jeho jarní edici získali skutečné klenoty. Z garáží nadšenců vyjedou jednotlivé unikáty, dostaví se však i majitelé celých flotil vozidel milionové hodnoty. Historické vozy i modely z limitovaných edic do roku 1990 jsou v hledáčku investorů a jejich cena soustavně stoupá. I proto se setkání Classic Drive zúčastňují i zájemci o jejich koupi. A nezřídka k obchodům dochází přímo během srazu.

"Průměrné stáří přihlášených automobilů je bezmála 40 let. Návštěvníci se mohou těšit na vozidla, která se vyznačují významnou estetickou hodnotou," dodává za pořadatele již tradičního srazu Jiří Dohnal.


zpět na akce centra

Kde nás najdete

Obchodní centrum Šestka
Fajtlova 1090/1, 161 00 Praha 6

Otevírací doba

Albert Hypermarket 8:00 - 22:00
Obchody a Food Court 9:00 - 21:00

Dostávejte novinky z první ruky

 

Facebook OC Šestka

 

Instagram OC Šestka

@ocsestka
Nahoru