Otevřeno každý den 9.00 - 21.00
Hypermarket 8.00 - 22.00

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Akce a tipy » Akce centra » Výstava Magický čtverec

Výstava Magický čtverec

Ponořte se do magického světa čísel a forem a spojte se s energií vesmíru. Od 30. listopadu do 19. prosince v Galerii Šestka představíme obrazy s tématikou MAGICKÝ ČTVEREC.

Magický čtverec byl uznáván ve starověkých kulturách a fascinoval zástupy umělců po celém světě. Je to vlastně čtvercová tabulka s čísly, která jsou rozmístěna v pravidelných řádcích a sloupcích tak, že součet v každém řádku, sloupci, ale i na obou diagonálách vychází vždy stejný.

První písemnou zmínku o Magickém čtverci najdeme v legendě o Lo Shu, která byla sepsaná v Číně v roce 650 př.n.l.  Na tento záhadný čtverec narazíme v podobě kovových a kamenných amuletů nejen v Číně ale také ve starém Egypte nebo Indii.

Jeden z nejznámějších obrazů, na kterém najdeme magický čtverec, nese název Melancholie I. a je dílem německého umělce Albrechta Dürera (1471 – 1528). Obraz má spoustu výkladů, o které se zasloužil nespočet historiků, matematiků, ale také astronomů, kteří jej zkoumali. 

Toto veledílo vám sice nepředstavíme (obraz v současné době visí v londýnské knihovně Guildhall Library), místo toho vám nabídneme umělecký experiment. Prostřednictvím několika výstav věnovaných magickému čtverci chceme ověřit, zdá má opravdu takovou moc a dokáže nás spojit s vesmírnou energií.

Výstava je volně přístupná v naší Galerii Šestka každý den od 30. 11. do 19. 12. v čase 9.00 – 17:00 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu!


zpět na akce centra

Kde nás najdete

Obchodní centrum Šestka
Fajtlova 1090/1, 161 00 Praha 6

Otevírací doba

Albert Hypermarket 8:00 - 22:00
Obchody a Food Court 9:00 - 21:00

Dostávejte novinky z první ruky

 

Facebook OC Šestka

 

Instagram OC Šestka

Nahoru