Otevřeno každý den 9.00 - 21.00
Hypermarket 8.00 - 22.00

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Akce a tipy » Akce centra » Výstava: Létající lékaři

Výstava: Létající lékaři

Akce již skončila
Výstava Létající lékaři zachycuje činnost vládních programů MEDEVAC a Pomoc na místě, prostřednictvím kterých poskytuje Ministerstvo vnitra České republiky lékařskou pomoc a asistenci lidem utíkajícím před válkou nebo znevýhodněným lidem v rozvojových zemích.
Autor fotografií Jiří Pasz dokumentoval českou zahraniční pomoc v letech 2015 – 2016. Fotil v Jordánsku, Iráku, Keni, Libanonu i na Ukrajině. Sledoval osudy lidí, kteří museli utéct ze svých domovů kvůli válce, a snaží se žít normální život často v nenormálních podmínkách.
Výstava ukazuje, že Česká republika není lhostejná tváří v tvář lidskému utrpení.
Po své premiéře v pražské Národní technické knihovně v minulém roce se výstava představila na dalších místech jak v České republice (např. Olomouc, Hradec Králové, Ostrava, Ústí nad Orlicí), tak v zahraničí (např. Ammán, Brusel, Ženeva, New York)
 
MEDEVAC
Program MEDEVAC je zdravotně humanitární program Ministerstva vnitra České republiky. MEDEVAC primárně vysílá české lékařské týmy do zemí, které mají na svém území velký počet uprchlíků, nebo jejichž občané opouští své domovy mimo jiné i kvůli nedostatku zdravotní péče. Díky českým lékařům mohou tito lidé žít plnohodnotný život, chodit do školy, pracovat a zajistit základní potřeby své rodině. Mimo to program MEDEVAC podporuje zdravotnické projekty a školí lékaře, aby pomohl k obecnému zlepšení zdravotní situace.
 
Pomoc na místě
Program Pomoc na místě pomáhá od roku 2015 „lidem v pohybu“ - tedy uprchlíkům, migrantům, vnitřně vysídleným osobám a osobám, které se po vysídlení navrací zpět do své vlasti. Těmto lidem chce Ministerstvo vnitra skrze podporu různých projektů umožnit nalézt trvalé řešení, tedy vytvořit jim co nejlepší podmínky na místě, pomoci jim navrátit se do své domovské země či integrovat je v hostitelské zemi.
 
Výstavu můžete zdarma navštívit v naší Galerii v přízemí od 2. do 30. srpna 2019.
 
Těšíme se na Vás! 
 

zpět na akce centra

Kde nás najdete

Obchodní centrum Šestka
Fajtlova 1090/1, 161 00 Praha 6

Otevírací doba

Albert Hypermarket 8:00 - 22:00
Obchody a Food Court 9:00 - 21:00

Dostávejte novinky z první ruky

 

Facebook OC Šestka

 

Instagram OC Šestka

Nahoru