Otevřeno každý den 9.00 - 21.00
Hypermarket 8.00 - 22.00

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Akce a tipy » Akce centra » Nová výstava vypráví příběhy našich sousedů.

Nová výstava vypráví příběhy našich sousedů.

Hrdinové a lidé, kteří mají srdce na správném místě. Ti, komu přálo štěstí, a kdo byl strůjcem osudu těch, ke komu byl život méně příznivý. Budete se moci seznámit s příběhy pamětníků Prahy 6, a to do 3. srpna v prostorách naší Galerie v přízemí centra.

Výstava Příběhy našich sousedů představuje příběhy pamětníků, které zaznamenali žáci základních škol Prahy 6 v rámci stejnojmenného dokumentaristického projektu. Vzdělávací projekt Příběhy našich sousedů realizuje obecně prospěšná organizace Post Bellum na základních školách Prahy 6 ve spolupráci s městskou částí již pět let.

Ve výstavním prostoru Galerie OC Šestka představíme pamětníky, jejichž příběhy děti objevily v předchozích třech ročnících projektu. Návštěvníci se mohou mimo jiné seznámit s příběhem Jaroslavy Doležalové, která v létě roku 1944 ukrývala pětiletou židovskou holčičku a zachránila jí tím život, Ireny Rackové, kterou deportovali do tábora v Rize a přežila pochod smrti, nebo Bohumily Havránkové, které se na konci války podařilo uprchnout z Terezína.

Výstava bude k vidění od 9. července do 3. srpna 2018.


zpět na akce centra

Kde nás najdete

Obchodní centrum Šestka
Fajtlova 1090/1, 161 00 Praha 6

Otevírací doba

Albert Hypermarket 8:00 - 22:00
Obchody a Food Court 9:00 - 21:00

Dostávejte novinky z první ruky

 

Facebook OC Šestka

 

Instagram OC Šestka

@ocsestka
Nahoru